"שִיאַצוּ נוֹ קוֹקוֹרוֹ, הַאהַא נוֹ קוֹקוֹרוֹ" – לב של שיאצו הוא לב של אמא ~ פתגם יפני

עדכון – בימים אלו אינני מטפלת בשיאצו כלל ודף זה יוסר בקרוב מהאתר.
מוזמנת בשמחה ליצור איתי קשר לצורך הפניה והמלצה. 

שיאצו הוא אומנות ריפוי יפנית, המאפשרת להעניק ולקבל חום ורפואה בדרך של מגע לא פולשני.

המגע בטיפול השיאצו הינו יחודי והוא מתאפיין בקשב, נוכחות ותמיכה, אשר מעניקים תחושת ביטחון והזדמנות לנשום עמוק, להרפות ולאפשר לאנרגיית החיים לשוב להרמוניה ולזרימה מיטיבה. בשיאצו יש עדינות ורכות לצד נגיעה עמוקה, ואלה הופכים אותו לכלי ריפוי עוצמתי ואפקטיבי.

שיאצו – הרבה יותר מטיפול מפנק

שמו של טיפול השיאצו הולך לפניו כטיפול נעים ומרגיע אשר עוזר לווסת לחץ ומתח, וכטיפול יעיל לבעיות כאב ובעיות אורתופדיות .אלא שכוחו של טיפול השיאצו הוא הרבה מעבר למטרות פינוק או הקלה.

בידיים מנוסות ומקצועיות, יספק הטיפול מענה לבעיות, מחלות וחוסרי איזון שונים, אקוטיים או כרוניים, בצורה אפקטיבית ויעילה, מתוך התיחסות לשורש הבעיה ויצירת ריפוי עמוק ולא רק סימפטומטי.

הוא יעיל הן כליווי והשלמה לטיפול רפואי מערבי והן במקרים רבים בהם לרפואה אין מענה מספק לבעיה.

באילו מצבים ניתן לטפל בשיאצו ייחודי לנשים?

עבור נשים רבות טיפול השיאצו מהווה מענה אופטימלי וטבעי לתמיכה, חיזוק ואיזון פיזי ורגשי סביב מעגלי ומעברי החיים; הטיפול מעצים, מאפשר היכרות והזכרות בגוף, ומעודד יחסים של אינטימיות והזנה מטיבה של נשים כלפי גופן

אודות הטיפול

אבחון: הטיפול מותאם אישית לכל אישה לאחר אבחנה הנעשית באמצעות איסוף מידע בשיחה, הקשבה לדופק, התבוננות בלשון ואבחון בטן (הרה) אנרגטי. אבחון נכון הוא תנאי חיוני ליעילותו של הטיפול והוא מבוסס על שילוב של ידע מערבי ומזרחי, תחושה פנימית דקת-הבחנה והבנה מעמיקה של מכלול הגוף-נפש.

טיפול מגע: המגע הוא החלק המרכזי במפגש והוא מתקיים בלבוש מלא על מזרון בשכיבה על הבטן, הגב, הצד ובישיבה, על פי הצורך. המגע הטיפולי מתאפיין בקשב, תמיכה ונוכחות רחבה ומקבלת. הוא מתבצע בקצב איטי יחסית, על ידי לחיצות, מתיחות, החזקות והשענות על גוף המטופלת, תוך שימוש בידיים, באמות, בברכיים וברגלים.

התהליך: לכל מפגש טיפולי אפקט מידיי ומשמעותי. יחד עם זאת, שיאצו, כטיפול מערכתי, שואף ליצור ריפוי ברמה העמוקה ביותר ולא רק להביא לשיכוך או העלמת הסימפטום. על כן, פעמים רבות יהיה צורך בתהליך טיפולי מתמשך, המשלב התיחסות תזונתית וצמחי מרפא לפי הצורך.

רגע רגע, מה זה שיאצו בעצם?

שיאצו (זן שיאצו) הוא שיטת טיפול שהתפתחה ביפן, ובמרכזה ההבנה כי הבסיס לתהליך ריפוי טמון בחיבור ובאיזון האנרגטי המתקיים בקשר ובהדהוד האנרגטי שמתקיים בין המטפל למטופל. תפקידו הפוטנציאלי של טיפול מגע זה, המתקיים מתוך קשר, נוכחות והקשבה, הולך וגובר בעידן המודרני ככל שאנו מתרחקים מתקשורת בין אישית וממגע גופני אנושי.

על פי הגישה, הגוף מרושת במערכת מורכבת של ערוצים אנרגטיים (מרידיאנים) המחברת בין הפונקציות האנרגטיות של הגוף לבין האיברים השונים. לאורך מסלולים אלו זורמת אנרגיית החיים המכונה צ'י (ביפנית קי). אנרגיית הצ'י מקיימת את האדם בכל רבדיו, הפיזי, הנפשי והרוחני כאחד וזרימתה החלקה מאפשרת את האיזון והבריאות של האדם.

בטיפול השיאצו נעשית עבודת מגע על גבי מרידיאנים אלו, לפי מסלול, איזורים בגוף ונקודות ספציפיות; עבודה זו מכוונת להשיב את ההרמוניה למערכת האנרגטית, על ידי חיזוק וחיבור מחודש לאנרגיה החיים של האדם.

יש לך שאלות? רוצה לקבל פרטים נוספים? אשמח אם תדברי איתי 052-4711149 אפרת

>> בחזרה לדף דרך הגוף