כל אישה מתכוננת ללידה קצת אחרת: אחת לומדת, קוראת, מבקרת בבתי חולים, אוספת מידע ונתונים סטטיסטיים; השניה מתרגלת יוגה, נשימות ומשננת
משפטים מעצימים; השלישית מכינה את הבית, את הבעל ובוחרת בקפידה את המלווים למאורע, והרביעית בכלל מתנהגת כאילו כלום לא קרה ועובדת ומתנהלת כדרכה בשיגרה… 

כך או כך, כל אישה בדרכה מבקשת להשיג מידה כזאת או אחרת של שליטה. איזושהי הבטחה שהלידה תתנהל באופן תקין, לא מאיים ואולי אפילו ממש כמו שהיא חלמה.

ואפשר בהחלט להבין. לידה זה מפחיד. בלתי נשלט. משמעותי

מה זה הכנה רגשית ללידה?

הכנה רגשית ללידה היא קודם כל המקום בו את מוזמנת להתכונן ללידה הראשונה או החוזרת שלך, באופן שמאפשר לך להכיר את הכוחות הפנימיים שלך, ולהפוך אותם לזמינים ונגישים עבורך בכל התפתחות והתרחשות אשר תפגשי בלידה.  זו ההזדמנות להכיר ולבסס מנגנוני התמודדות, חוסן, עוגנים ומשאבים פנימים וחיצוניים רלוונטיים באופן ספציפי לאירוע הלידה.

זו הזמנה להבין מה חשוב לך באופן אישי בלידה, להכיר במשקל שאת מניחה עליה ובהמשך לכך להגמיש ולרכך את תפיסתך את הלידה כאירוע שנדון לכישלון או להצלחה.

עם אילו אמונות פנימיות את מגיעה ללידה?

הכנה רגשית ללידה היא המקום לפגוש באופן מוגן, לעבד, להבין ולנוע מתוך האמונות והפחדים הגלויים והסמויים אתן את מגיעה אל הלידה:
“אני לא יודעת ללדת…”  “אני לא יכולה לסמוך על הגוף שלי…”
“אני דווקא יודעת ללדת אבל הרופאים/המלווים יפריעו ללידה שלי…”
“האגן שלי צר מדי… אני אקרע בלידה…”
“כמו בלידה הקודמת, גם זאת תהיה טראומתית…”
“אף אחד לא יבין אותי…  אני לא אבין את עצמי…”
“מה יהיה אם אפגע בתינוק שלי…?”

כאשר אנו פוגשות את הפחדים העמוקים שלנו, תוך כדי שאנו שומרות על הקרקע והמרכז שלנו, הם מאבדים באופן משמעותי את הכוח שלהם עלינו. מתוך המפגש מתאפשר המרחב לקיים עם אותן האמונות דיאלוג. כך ניתן לשאול מאין הגיעו אמונות אלה? האם הן באמת שלנו או שירשנו או ספגנו אותן מסביבנו? במה הן משרתות אותנו? והאם בכלל יש בהן אמת?

אודות הטיפול

הכנה ללידה היא הזמנה למרחב משותף בו תוכלי לקבל ליווי ותמיכה קשובים ומדויקים לאתגרים מולם את עומדת. לחוויה משותפת המאפשרת לראות בלידה אירוע בונה, מרפא ומחזק ולהפיק ממנו את מלוא הפוטנציאל החיובי הטמון בו.

על פי רוב מדובר על תהליך קצר מועד הכולל בין פגישה אחת לשמונה פגישות, במהלך ההריון ולעיתים גם לפניו.

הטיפול מבוסס על שיחה ושיתוף, התבוננות, הקשבה ודיאלוג פנימי דרך תחושות גוף וכלים שונים כדוגמת מדיטציה, דמיון מודרך, מנדלה תרפיה ועוד.

למי זה מתאים?

הכנה מסוג זה ללידה יכולה להתאים לכל אישה שמרגישה בצורך בעיבוד רגשי לקראת הלידה.

הליווי מתאים במיוחד  לנשים לקראת לידה חוזרת על רקע של לידה טראומתית, נשים המתמודדות עם חרדת לידה (טוקופוביה), נשים עם היסטוריה של פגיעה מינית או כל טראומה גופנית אחרת, נשים הסובלות מוגיניסמוס ווסטיבוליטיס ונשים הסובלות מחרדות באופן כללי, חרדות מהקאות, חרדה מהתערבויות רפואיות, וחרדה לשלמות הגוף.

כמו כן, ליווי מסוג זה יתן מענה ליולדות ללא אם, אמהות יחידניות, או כל אישה שמרגישה שחסרה לה תמיכה

מיכל שהתמודדה עם חרדות מהלידה מספרת על התהליך:


הופניתי לאפרת נאור לטיפול בהמלצה של חברה קרובה שעברה איתה תהליך בהריון שלה. במשך שנים עוד בגיל ההתבגרות המחשבה על הריון ולידה עתידית הבעיתו אותי,הדבר היחיד שהרגיע אותי אז היא הידיעה שזה לא עומד לקרות לי בקרוב .
הגיע הרגע ונכנסתי להריון, בהתחלה עוד חוויתי שמחה והתרגשות אבל מהר מאוד החרדה ממה צפוי לי לא הניחה לי. הבנתי שעזרה ותמיכה במקום הזה פשוט נדרשת.

אפרת קיבלה אותי בחום לזרועותיה ,ערכנו סדרה של מפגשים בהם התאפשר לי לגעת קצת בנושא לפתוח אותו ובעיקר למצוא את הדרך להמשיך ולנשום בו.
הטיפול עם אפרת עטף אותי והרגיע , צעד צעד במפגשים לתוך ההיריון הרגשתי שהפחד פחות מפחיד והיה מקום לעוד תחושות ורגשות.

אפרת תמכה בי מחודש ההיריון השני ועד לסופו והייתה דמות משמעותית עבורי בתקופה הזו. מצאתי אצלה הקשבה, הבנה אמיתית, חום, אמפטיה והרבה מקצועיות שאפשרה לי לבטוח ולסמוך ובסופו של דבר לקבל עזרה אמיתית ושותפות לדרך.
אין מילים לתאר את האישה המופלאה והגדולה הזו.
ממליצה לכן בחום רב
רך.
אין מילים לתאר את האישה המופלאה והגדולה הזו.
ממליצה לכן בחום רב

לפרטים נוספים ושיחה אישית בנוגע לטיפול אשמח אם תצרי איתי קשר ~ אפרת 052-4711149

>> מזמינה אותך לקרוא גם אודות טיפול רגשי בהריון
>> בחזרה לדף הריון ולידה