הטיפול והליווי של נשים המתמודדות עם קשיי פוריות הוא מסע רגשי בעולם שביר.

לעתים נראה שבתוך כל הפרטים הטכניים של בדיקות, אבחונים וטיפולים, אנו, כאדם שלם, והחוויה הרגשית שלנו – הולכות לאיבוד.

על ההתמודדות הפסיכולוגית – רגשית עם קשיי פוריות

בדרך אל ההריון, שלעיתים נראית מפרכת וארוכה מנשוא, אנו חוות אובדן ממשי. גם בשלב הגילוי וההכרה בבעיה, ושוב ושוב, מדי חודש, עם קבלת הוסת, אנו מתמודדות עם תחושות הנוגעות בשברו של חלום ההריון והאמהות ואובדן תחושת השלמות הגופנית שהיתה עד כה טבעית ומובנת מאליה.

אלא שבניגוד לתהליך המקובל של אבל, פעמים רבות הסביבה – כולל הקרובה ביותר – אינה מכירה באבדן זה, ואינה נותנת לגיטימציה לרגשות המבעבעים בנו . למעשה, רוב הזמן אנו נדרשות להמשיך בחיינו כאילו כלום לא קרה.

קשיי הפוריות מעלים תחושות של תסכול וחוסר אונים, ותהיות עמוקות ומטלטלות: מה לא בסדר איתי? מה אני עושה לא נכון? ספקות בעצמי, בנשיותי, ואפילו ברצון העמוק וביכולת שלי להרות ולהיות אמא, מצטרפים לתחושות בושה, האשמה עצמית וכעס, גם כלפי הסובבים.

משפטים כדוגמת "את צריכה להירגע ואז זה יקרה", "אולי את לא רוצה מספיק" ואחרים, נשמעים סביבנו ללא הרף ומעמיקים עוד את תחושות האשמה וחוסר האונים.

תחושות אלה, כאשר אינן מקבלות מענה והזדמנות נאותה לעיבוד, עשויות להציף אותנו ולגזול משאבים נפשיים, הנחוצים לנו כל כך להמשך ההתמודדות בדרך אל ההריון.

אודות הטיפול

טיפול וליווי אישי סביב קשיי פריון הוא דבר לגיטימי חשוב. הוא מסייע בהתמודדות ובצמיחה האישית מתוך החוויה. מאפשר את המרחב לעיבוד הרגשות שעולים בך, ומתוך כך מסייע להגיע לתחושה של השלמה שתאפשר לך התמודדות עם התהליך.
הטיפול הרגשי מבוסס על עקרונות פמיניסטים פסיכודינמיים המאפשרים לך לשוב ולבחון מחדש אמונות ותפיסות לגבי עצמך, גופך ונשיותך בתוך יחסים בטוחים ותומכים. הוא מהווה מרחב לגיטימי לעיבוד של תחושות דו ערכיות כלפי ההריון ואמהות, ומאפשר לך לפגוש, לאוורר ולתת ביטוי לכאבים, לכעסים, לפחדים ולתסכולים שעולים בך מתוך המצב.
העבודה הייחודית של הפסיכותרפיה הגופנית בשילוב כלים של תרפיה בגישה בודהיסטית וקשיבות (מיינדפולנס) יסייעו לך ליצור קשר ודיאלוג עמוק עם גופך ויעניקו לך את היכולת לווסת, לקבל ולהכיל את הרגשות המורכבים שנוכחים בחייך בשלב זה.

שלומית – אם יחידנית ל2, מטופלת פריון לשעבר משתפת:

אפרת אהובה, תודה על הליווי והתמיכה בדרך אל ההריון. דרך שנמשכה כמעט שנתיים ועוררה לא מעט פחדים וחששות. בעיקר תודה גדולה על כך שעזרת לי פעם אחר פעם למצוא את עצמי, את המדוייק והנכון לי בתוך הדבר הזה שנקראה טיפולי פוריות, על כך שעזרת לי להאמין בעצמי ובגוף שלי ועל חלכך החשוב בעיצוב האם (השפויה והרגועה) שאני. 🙂
חיבוק גדול, שלומית

 

לפרטים נוספים ושיחה אישית בנוגע לטיפול צרי איתי קשר ~ אפרת 052-4711149
מזמינה אותך לקריאה:

בחזרה לדף >> בדרך להריון