שימוש מודע באנרגיה המינית, יכול להוביל אותנו לגלות מקור אמיתי של נעורים ושל חיוניות – ד"ר כריסטיאן נורת'רופ

מיניות היא כוח מניע מרכזי בחיים שלנו, היא יכולה להיות מקור לתחושות עוצמה, עונג, כוח ושחרור גדול. מנגד, מיניותנו עשויה להיות מקור למבוכה, רגשות אשמה, בלבול וקושי.
מטרתו המרכזית של הטיפול הממוקד לחיבור למיניות היא לסייע לך לגלות ולממש את ההנאה, העונג והפוטנציאל החיובי הטמונים במיניות שלך.

בחרתי להדגיש את המילה 'חיבור' בתהליך הטיפולי הנוגע למיניות מתוך אמונה כי אותה המיניות, שלעיתים נדמה לנו כי היא חסרה בנו או שאינה טובה דיה כאשר אנו משוות את עצמנו לאחרות, היא חלק מהטבע שלנו. היא קיימת בנו באופן מלא בכל רגע ורגע, ממתינה להיווצרות התנאים המתאימים בהם תוכל להפוך למקור של הנאה, יצירתיות וערך חיובי בחיינו.

מיניות האישה וכאב רגשי

אחת הסיבות העיקריות לכך שנשים חוות קשיים בתחום המיני היא הקשר בין המיניות הבסיסית שלנו לדפוסים והתניות הנוגעים בכאב פיזי ונפשי, פחדים, חרדות, קשיים וטראומות שחווינו במהלך החיים.

קשיים אלו עשויים להיות מבוססים על ערכים לא חיוביים שספגנו בנוגע למיניות שלנו מהבית ומהסביבה, פגיעות וניצול של המיניות שלנו בילדות או בבגרות (מודעים או לא), מקרים בעבר או בהווה בהם נאלצנו לקיום מגע מיני לא מותאם לצרכים שלנו מתוך רצון להיות נאהבות או טובות ועוד.

בין הקשיים הנפוצים בנושא מיניות האישה:

~ חשק מיני ירוד – חוסר רצון במגע ובאינטימיות
~ קושי בהנאה ממגע מיני וקושי ביצירת אורגזמה
~ מקרים בהם מגע בעל אופי מיני מציף חרדה, כעסים, עצב ופחדים
~ כאבים, כיווץ ויובש בזמן חדירה – וסטיבוליטיס ווגיניסמוס
~ ערך עצמי ירוד ופגיעה בדימוי הגוף
~ שינויים במיניות עקב קשיי פריון, הריון ולאחר הלידה
~ שינויים במיניות סביב גיל המעבר
~ כאב כרוני של הפות  )וולוודיניה –   (Vulvadynia
~ קיום יחסים מיניים ללא חיבור לגוף ולרגשות

טיפול בנושא המיניות שלנו, מבוסס על יצירת מרחב בטוח למפגש, עיבוד וקבלה עמוקה של עצמנו ושל התכנים הכואבים והפגועים אשר נלווים וקשורים אל האנרגיה, האמונות וההרגלים המינים שלנו.

טיפול במיניות – לא בהכרח מה שחשבת…

עבור נשים רבות הכוח המניע לטיפול במיניות הוא הרצון שלהן ל'תקן' את עצמן ואת המיניות שלהן. להתאים לצרכים של הפרטנרים שלנו, להפוך להיות 'כמו כולן' ולישר קו עם מה שאנו מאמינות שהיא מיניות נכונה.

כפי שאני רואה את הטיפול המיני, מטרתו הראשונית היא להבחין בין האמיתות האישיות שלנו אודות המיניות שלנו לבין האמונות המוטעות שהתרבות נטעה בנו. אני מאמינה כי הדרישות והציפיות החברתיות הנוגעות למיניותנו הן בגדר כוח מדכא, אשר מגביל באופן משמעותי את אנרגיית הליבידו ואנרגיית החיים שלנו.

דוגמאות לאמונות נפוצות של נשים בנוגע למיניות:

~ החוויה המינית יכולה להתממש ולבוא לידי ביטוי רק בהקשר של האיברים המיניים
~ יש צורך בפרטנר כדי לחוות ולגלות את המיניות
~ הדברים שאני חושקת בהם אינם מתאימים לאישה
~ העדר החשק המיני שלי בשלבי חיים מסוימים או/ו בזמנים מסויימים בחודש מרמז על בעיה
~ ישנו קשר בין מראה הגוף ומשקלו לבין עונג מיני
~ תדירות יחסי המין שאני מקיימת היא מדד  לאיכות המיניות שלי
~ אורגזמה נשית מחייבת חדירה/ חדירה היא החלק המענג ביותר ביחסי מין

בטיפול אני מזמינה אותך להתכוונן אל גופך באופן אישי, לחקור ולגלות מהי המיניות האישית שלך, כיצד היא מבקשת לבוא לידי ביטוי ומהם התנאים להן היא זקוקה כדי להתקיים באופן חופשי ואותנטי.

חופשיה לאהוב, לחקור ולגלות את הזהות המינית שלי

עבור נשים רבות המשוואה של הזוגיות והמיניות היא פשוטה, הן אוהבות ונמשכות לגברים, אך אין זה אומר שזה תמיד המקרה, לנשים שונות נטיות שונות במיניות. חלקנו נמשכות לבני אותו המין וחלקנו מוצאות את עצמנו נמשכות לשני המינים גם יחד.

לעיתים קרובות ההכרה והגילוי הזה אינם פשוטים כלל ובעלי השפעה מהותית על הזהות שלי כאישה בעולם. הדבר נכון כאשר אנו בגילאי ה20 לחיינו ובטח ובטח, כאשר אנו מכירות בכך בגיל בוגר יותר, כאשר אנו מגלות זאת בהיותנו נשואות לגבר ואמהות לילדים.

אני מאמינה כי לכל אישה זכות לאהוב לפי בחירת ליבה וגופה. יחד עם זאת אני מכירה במורכבות של גילוים אלו ומזמינה אותך לקבל תמיכה, מקום לעיבוד ולחקירה פנימית של שאלות הנוגעות לזהות המינית ולבחירות נוספות.

פרטים נוספים אודות הטיפול

אמונתי ונסיוני מלמדים אותי שכל קושי ואתגר בתחום המיני ניתן לטיפול ולריפוי בעזרת תשומת לב קשובה לתפיסות שלי לגבי הנושא ועיבוד התכנים הרגשים והכאבים אשר משפיעים על החוויה שלי כגוף מיני.

עבודה המשלבת טיפול בפסיכותרפיה גופנית וטיפול ממוקד גוף בטראומה בשיטת הגוף זוכר, מאפשרת לנו לגלות ולהנגיש תכנים מהעבר שנרשמו בחוויה הגופנית, גם כאשר אין לנו גישה מודעת או זיכרון שלהם. העיבוד המשלב את הרובד הגופני והנפשי מתחבר ומהדהד עמוק פנימה ומהווה התנסות יעילה ומורגשת ברמה הרגשית והפיזיולוגית כאחד.

הגישה הפמינסטית והגישה הבודהיסטית אשר מהוות את המיכל המחזיק את התהליך, מאפשרות לנו לחקור ולאתגר את הכבלים המנטלים המלווים אותנו בנוגע לנושא ולהתנסות בדרגות חדשות של חמלה, קבלה וחירות אישית.

** הטיפול מתקיים בלבוש מלא ואינו כולל מגע בעל אופי מיני.

לשאלות, התיעצות אישית ופרטים נוספים צרי איתי קשר – אפרת 052-4711149
לקריאה נוספת